נגרות בניין ופרוייקטים

מחיצת עץ צבוע לבן וזכוכית

יחד עם האדריכלית דנה אלעני והמעצב עידו בן עזרה

מדרגות וארון בירושלים

יחד עם המעצבת ליאת עברון

מוזיאון העיצוב חולון

בפברואר 2010 סיימנו את בניית חזית בית הקפה של מוזיאון העיצוב בחולון. ההזמנה כללה תכנון ופיתוח ממוחשב של כל פרטיי החזית, בשיתוף אסא ברונו מנהל Ron Arad Architects, וכל היבט של בניית החזית, החל במחקר עומק לגבי חומרים מתאימים ודרכים שונות לכיפוף עץ, דרך פיתוח מחברים שיאפשרו לעץ "לעבוד" במעבריי עונות ושינויי מזג אויר, ועד להגנה מפני אש וגימורים. אני מרגיש בר מזל על שנפל בחלקי לשתף פעולה עם מעצבים בסדר גודל זה.

מחיצה ושידה עשויים לביד ליבנה עץ אלון וזכוכית

יחד עם המעצבת סוזן בוטני

תכנון שביל הצמרות בגן הבוטני בירושלים

בשנת 2014 חברתי לפרופסור עידו ברונו כדי לתכנן יחד את שביל הצמרות בגן הבוטני בירושלים. שביל הצמרות הינו חלק משביל התגליות, פרוייקט רב שנים שעידו מלווה כמעצב ראשי יחד עם משרד האדריכלות צורנמל טרנר. שבילי צמרות שונים הוקמו בגנים בוטניים ברחבי העולם. עידו ואני התחלנו לשתף פעולה כשחשבנו שהשביל שלנו יהיה עשוי עץ. מספר חודשים לתוך הפרוייקט הבנו מסיבות שונות שהשביל לא יוכל להיבנות מעץ ופיתחנו מודל של עמוד פלדה המנסה להיות שייך לסביבתו היחודית, נושק לעצים שבגן. בקצה כל עמוד נישאת במה, בית קטן על עץ, על 4 ענפי פלדה הצומחים מגזע העמוד. בין הבמות מגשרים השבילים.

 

החברים בצוות- אורן בן יוסף, מנהל הגן, הכח המניע במרכז הפרוייקט. חברת נטף מהנדסים שימשו כמפקחים ומנהלים. גלנור בינוי ופיתוח, הקבלנים הראשיים של הפרוייקט ויוסי אוברגונט המסגר המוכשר שידע להוציא מן הכח אל הפועל. אפריים מוריינס ז״ל, מהנדס הגשר שהיה בעל רוח חפשיה ואומץ לב ולא יהיה מוגזם לחשוב שבלעדיו הגשר היה שונה מאוד. אני מודה לכולם ובעיקר תודה מקרב לב לעידו ברונו, שהזמין אותי להצטרף למסע.

מצורפות תמונות משיטוט לפנות ערב. צילומי הרחפן באדיבות אורן בן יוסף.

לזכרו של אפריים מוריינס.